PDF Prindi E-posti aadress
EKI logo Eesti Keele Instituudi ametiühing

 

Tegevused: esindamine, läbirääkimised, töötülide lahendamine, toetused jne

Asutatud: 1998

Liikmeid: 20

Staatus: MTÜ

Reg. nr: 80043093

Liikmemaks: 0,5 %

Pangakonto: 221011775637

 

Juhatus:

esimees: Liis Ermus

sekretär: Tuuli Rehemaa

usaldusisik: Liisi Piits

 


Nõuanded

Olulised dokumendid:

Põhikiri

Liitumisavaldus

Kehtiv kollektiivleping

Küsitlus (2013 mai)

 

Instituudi dokumendikogu

 

Lingid seadustele:

 

 

Kontakt:

 

E-mail: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaScripti kasutamine olema lubatud.

Aadress: Roosikrantsi 6, Tallinn, 10119

oksütotsiini molekul

Veider ja kompleksne struktuur sellel pildil kujutab oksütotsiini. Iga kord, kui vahetate usaldusliku pilgu, ütlete toetava sõna või abistate kedagi, vallandub teie ajus taolisi molekule sisaldav neurokeemiline preemiakokteil. Õnne ja rahulolu uuringud on näidanud, et mingisse kogukonda kuulumisest ja teiste toetamisest saadav sisemine positiivne tagasiside on üks olulisemaid komponente subjektiivses eluga rahulolu ja õnne tundes. See molekul vahest selgitab mõnevõrra, miks me seda teeme.

Miks -- pärast kõiki neid aastaid -- oleme ikkagi vabatahtlikult otsustanud kuuluda ametiühingusse, loovutada (väikese küll, aga ikkagi) osa oma sissetulekust, miks peame kogu kollektiivi nimel läbirääkimisi juhtkonnaga, miks aitame lahendada keeruliseks kippuvaid töövastuolusid, miks maksame lõivu katusorganisatsioonile ja vajaduspõhiseid toetusi oma liikmetele. See kõik võib tunduda asjatu askeldamisena.

Teadmine, et instituut on meie tegevuse läbi turvalisem, usalduslikum ja rõõmupakkuvam koht, julgustab siiski jätkama, kuigi praeguses konkurentsipõhises maailmas pole vabatahtliku ühistegevuse eesmärkide seadmine ega saavutamine kuigi lihtne. Jätan siinkohal rõhutamata õilsad ja pikkade traditsioonidega põhimõtted nagu seda on vabadus, võrdsus ja vendlus -- küllap need toimivad vaikimisi tagaplaanil niikuinii. Keskendume argipäevas teadmisele, et saame ka ise midagi oma olukorra parandamiseks ära teha.

Maailmas ei ole kunagi liiga palju oksütotsiini.

 

Ene Vainik

04.06.2013