meiliaadress Prindi

Sündmused

Sündmus 

Nimetus:
13. muutuva keele päev
Millal:
17. november 2017 - 17. november 2017
Kus:
Tallinna Ülikool - Tallinn
Kategooria:
Keelekalender

Kirjeldus

Ootame traditsioonilisele teemapäevale ettekandeid aktuaalsetest keeleteoreetilistest ja rakenduslikest küsimustest, mida ühendab teema „Püsivus ja muutuvus keeles”.

Seekordse teemapäeva üldsektsiooni on oodatud nii uusi suundi näitavad ja senist kokkuvõtvad ettekanded, nii kitsamad kui laiemad, nii empiirilisemad kui ka teoreetilisemad teemad. Ootame ka ettepanekuid töötubadeks.

Ettepanekuid töötubade korraldamiseks ootame 1. oktoobriks aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaScripti kasutamine olema lubatud.

Omalt poolt pakume välja töötoa “Netikeele püsivus” (juhatab Tiit Hennoste)

Netikeele algusest peale on leitud, et see on tugevalt varieeruv ja kiiresti muutuv nähtus. Seetõttu on uuritud ka ennekõike netikeele varieerumist ja uuendusi, suulise keele mõjusid, argikeelsusi, netikeele omi erijooni.

Selle tööpaja teemaks on teistpidine küsimus: millised paberajastu kirjakeele nähtused on vaatamata kõigele püsinud? Millised kirjakeeles grammatilised vormid ja konstruktsioonid on endiselt muutumatuna kasutusel? Milliste kirjakeele vormide ja konstruktsioonide kõrvale või asemele ei ole tulnud uusi?

Täpsemate teemade valik on vaba: ettekanded võivad käsitleda nt nii morfoloogiat, tuletust, süntaksit kui ka ortograafiat.

Ettekannete teesid palume saata 15. oktoobriks aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaScripti kasutamine olema lubatud.

Korraldajad Helle Metslang, Ilona Tragel, Reili Argus

Toimumiskoht

Kaart
Toimumiskoht:
Tallinna Ülikool
Tänav:
Narva maantee 29
Suunakood:
10120
Linn:
Tallinn
Riik:
Riik: ee