meiliaadress Prindi

Sündmused

Sündmus 

Nimetus:
Konverents „Kõne ja muusika: prosoodiast meloodiani“
Millal:
21. aprill 2017
Kus:
Eesti Keele Instituut - Tallinn
Kategooria:
Keelekalender

Kirjeldus

Kutse

Ootame ettekandeid konverentsile „Kõne ja muusika: prosoodiast meloodiani“. Oodatud on ettekanded kõigil kõne- ja/või muusikaga seotud uurimisteemadel nii lingvistidelt, musikoloogidelt, folkloristidelt kui küberneetikutelt. Kõne ja muusika on kaks eraldiseisvat, kuid olulisi kokkupuutepunkte omavat uurimisvaldkonda, mistõttu nende meetodite, tulemuste ja lähenemisviiside kõrvutamine võiks kummagi valdkonna uurimist rikastada ning luua eeldusi sünergiliseks efektiks ja interdistsiplinaarseteks uurimusteks. Konverentsi eesmärk ongi kõne- ja muusikauurijad kokku tuua, et selliseks distsipliinide kohtumiseks foorumit pakkuda. Konverentsi ettekannetel põhinevate artiklite publitseerimiseks peame läbirääkimisi Eesti ajakirjadega.

Plenaarettekanne: Pärtel Lippus ja Jaan Ross „Temporaalne variatiivsus eestikeelsete laulude esitamisel kui kompromiss kõne ja muusika vahel“

Konverents toimub 16. rakenduslingvistika kevadkonverentsi raames 21. aprillil 2017 Tallinnas Eesti Keele Instituudis.

Ettekannete teese (kuni 2000 tm) saab esitada kuni 19. märtsini 2017 rakenduslingvistika kevadkonverentsi veebilehel: https://www.rakenduslingvistika.ee/kevadkonverents/.

Konverentsile palume registreeruda rakenduslingvistika kevadkonverentsi registreerumisvormi kaudu: https://www.rakenduslingvistika.ee/kevadkonverents/.

Konverentsi korraldavad Eesti Keele Instituut ja Eesti Uuringute Tippkeskuse kõne ja muusika uurimisrühm.

Täpsem info: Meelis Mihkla ( See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaScripti kasutamine olema lubatud. ) ja Heete Sahkai ( See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaScripti kasutamine olema lubatud. )

Toimumiskoht

Kaart
Toimumiskoht:
Eesti Keele Instituut   -   Sait
Tänav:
Roosikrantsi 6
Suunakood:
10119
Linn:
Tallinn
Riik:
Riik: ee