meiliaadress Prindi

Sündmused

Sündmus 

Nimetus:
Sügisseminar "Soome-ugri keelte sõnavara ja etümoloogia"
Millal:
28. november 2016 - 29. november 2016
Kus:
Promenaadi hotell - Haapsalu
Kategooria:
Keelekalender

Kirjeldus

Eesti Keele Instituut korraldab keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikooli raames järjekordse seminari, mille teemaks on seekord “Soome-ugri keelte sõnavara ja etümoloogia”. Sügisseminar toimub 28.29. novembril Haapsalus. Seminar keskendub nii eesti keele kui ka selle sugulaskeelte sõnavaralistele protsessidele, hõlmates teemasid alates etümoloogiast kuni sotsiolingvistikani välja. Seminarikeeleks on eesti keel, vajadusel ka inglise keel. Esinema on lubanud tulla Pirkko Nuolijärvi, Santeri Junttila, Karl Pajusalu jt. Ettekandeid pidama on oodatud ka doktorandid ja magistrandid.

 

Seminari toimumiskohaks on Promenaadi hotell (www.promenaadi.ee). EKI doktorikool organiseerib kõigile osalejatele bussitranspordi (nii Tallinnast kui ka Tartust), samuti majutuse ja toitlustuse. Seminaril osalejate päralt peaks olema kogu hotell, esimese päeva õhtul on kavas ka saun.

 

Registreerumine on lõppenud!

 

Kava leiab siit.

 

Seminari toimumist toetavad Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Keele Instituudi ASTRA projekt EKI-ASTRA) ning Haridus- ja Teadusministeerium (toetus eesti keele arengukava rakendamiseks).

 

 logod3

 

Toimumiskoht

Kaart
Toimumiskoht:
Promenaadi hotell   -   Sait
Tänav:
Sadama 22
Suunakood:
90502
Linn:
Haapsalu
Maakond:
Läänemaa
Riik:
Riik: ee