meiliaadress Prindi

Sündmused

Sündmus 

Nimetus:
Rahvusvaheline teaduskonverents „Uralo-indogermanica“ II
Millal:
14. oktoober 2016 - 15. oktoober 2016
Kus:
Tartu Ülikooli Narva kolledž - Narva
Kategooria:
Keelekalender

Kirjeldus

14.–15. oktoobril 2016 toimub Tartu Ülikooli Narva Kolledžis II rahvusvaheline teaduskonverents „Uralo-indogermanica“. Konverentsile oodatakse keele-, rahvaluule- ja muusikateadlasi, ajaloolasi, etnograafe, etnolooge ning arheolooge. Konverentsi eesmärgiks on uurali/soome-ugri (soome, eesti, ungari jt) ning indoeuroopa (germaani, slaavi, balti, armeenia, indoiraani jt) keelte ja kultuuride võrdlev või kõrvutav uurimine. Esimene konverents „Uralo-indogermanica“ toimus 16.–17. oktoobril 2014.

Palume:
1) esitada ettekande kokkuvõtte (1500-2500 tähemärki) 10. septembriks 2016 registreerimisankeedil;
2) valmistada ette suulise ettekande illustreerimiseks slaidiprogrammi või näit-/ jaotusmaterjalid (võimaluse korral mitte esinemise keeles).

Osalemine on tasuta. Ürituse töökeelteks on eesti, inglise, vene ning saksa keel. Konverentsi ettekanded ilmuvad Udmurdi Riikliku Ülikooli eelretsenseeritavas ajakirjas Yearbook of Finno-Ugric Studies, mille klassifikaatoriks on 1.2:

http://finno-ugry.ru/Yearbook_Finno_Ugric_Studies/about

Ajakirja kõik numbrid on ka veebis kättesaadavad:

http://finno-ugry.ru/Yearbook_Finno_Ugric_Studies/articles

Korraldustoimkond: Mart Rannut, Szilard Toth, Olga Burdakova. Korraldaja: Tartu Ülikooli Narva Kolledž, eesti keele lektoraat. Raekoja plats 2, Narva 20307

Koostööpartnerid: Narva Ingerisoomlaste Selts http://inkeri.ee/avaleht/narva, Narva Linnavalitsus, MTÜ Fenno-Ugria, Soome Suursaatkond, Ungari Instituut (Tallinn), Udmurdi Riiklik Ülikool, Eesti Kultuurkapital, MTÜ Narva Eesti Maja

Registreerimisankeet:

http://www.narva.ut.ee/et/uritused/hoimunadala-rahvusvaheline-teaduskonverents-uralo-indogermanica-ii

http://www.ut.ee/et/uritused/rahvusvaheline-teaduskonverents-uralo-indogermanica-ii

Kontakt:  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaScripti kasutamine olema lubatud.

Call for Papers

14th-15th October, 2016 - Second International Scientific Conference Uralo-Indogermanica

The interdisciplinary Conference is open to linguists, historians, archaeologists, folklorists, ethnographers, musicologists. Current problems of the Finno-Ugric (Finnish, Estonian, Hungarian etc.) and Indo-European (Germanic, Slavic, Baltic, Armenian and Indo-Iranian) languages and ethnic groups will be discussed in a comparative or resolving manner. Application deadline for Conference Registration: 10th September, 2016. The abstract body may contain 1500-2500 characters.

Conference participation is free of charge. Official languages of the Conference are Estonian, English, Russian and German. 

Conference papers will be published in the Yearbook of Finno-Ugric Studies (Udmurt State University, Russia):

http://finno-ugry.ru/Yearbook_Finno_Ugric_Studies/about

http://finno-ugry.ru/Yearbook_Finno_Ugric_Studies/articles

Scientific Committee: Mart Rannut, Szilard Toth, Olga Burdakova. Organizer: University of Tartu Narva College, Raekoja plats 2, Narva 20307, Estonia

in cooperation with: Narva Society of Ingermanland Finns  http://inkeri.ee/avaleht/narva, Narva City Council, Fenno-Ugria (Tallinn), Embassy of Finland, Balassi Institute (Tallinn), Udmurt State University, Eesti Kultuurkapital, Narva Eesti Maja 

Registration form:

http://www.narva.ut.ee/et/uritused/hoimunadala-rahvusvaheline-teaduskonverents-uralo-indogermanica-ii

http://www.ut.ee/et/uritused/rahvusvaheline-teaduskonverents-uralo-indogermanica-ii

Contact:  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaScripti kasutamine olema lubatud.

Registreerumine on lõppenud. / Срок подачи заявок завершён. / Registration period is over. 

KONVERENTSI KAVA / Programme

14. okt 2016 9:30-10:00 Ekskursioonil osalevate osalejate registreerumine / registration of participants of the city tour / регистрация участников экскурсии (aud. 129)

14. okt 2016 kl 10: linnaekskursioon / City tour

11.00-12.00 Registreerumine / регистрация участников конференции / registration of participants (aud 129) (nende osalejate registreerumine, kes ekskursioonil ei osale). Tervituskohv / Приветственное кофе / Greeting Coffee

12.00 Ürituse avamine / Conference opening / Открытие конференции (aud. 100): õppedirektor Director for Academic Affairs Aet Kiisla / академический директор Аэт Киисла

12.15-14.00 Plenaarettekanded / Keynote speakers: Võrdlev ja kõrvutav keeleteadus / Comparative and Contrastive Linguistics. Eesistuja / Chair: Olga Burdakova, Szilard Toth ПредседательО. Н. Бурдакова, Силард Тот

12.15 Jelisaveta-Kaarina Kostandi (Tartu): Базовые компоненты типового дискурса русской диаспоры Эстонии / Eesti vene diasporaa tüüpdiskursuse põhikomponendid

12.40 Gleb Pilipenko (Moskva): Венгерско-славянское двуязычие в Закарпатье, Воеводине и Прекмурье / Hungarian-Slavonic bilingualism in Transcarpathia, Vojvodina and Prekmurje

13.05 Tamás Péter Szabó (Jyväskylä): Co-creating language policies and the linguistic landscape of education: a case of cooperation between a Swedish and a Finnish medium school in Western Finland

13.30 Enn Ernits (Tartu): О разноязычных фамилиях в Эстонской Ингерманландии до и после их упорядочения

14.00-15.00 lõuna / lunch / обед (kohvik Muna)

15.00-16.40 Keel ja identiteet / Language and Identity. Eesistuja / Chair: Szilard Toth, Mart Rannut

Tervitussõnad / welcome speech / приветственные слова: direktor / director Kristina Kallas / директор Кристина Каллас 

15.00 Heinike Heinsoo (Tartu): Tänapäeva soome-ugri keelte kõnelejate identiteedi muutus

15.25 Павел Крылов (Санкт-Петербург): Православное влияние на Церковь Ингрии

15.50 Елизавета Главан (Кингисепп): Этническое самоопределение у ижор: включенное наблюдение

16.15 Анатолий Коньшин (Кудымкар), П. А. Харин: Зюздинские пермяки: Этнический иммунитет в условиях глобализации

16.40-17.00 kohvipaus / coffee break (aud 129)

17.00 Роза Кириллова (Ижевск): Казань - методический центр по подготовке национальных кадров (aud 100)

17.25 Sergei Djukin (Perm): Россия как ДРУГОЙ венгерской идентичности: российские образы в венгерском кинематографе 1950 - 2000-х гг.

18.00-19.00 Praost Pavel Krõlovi (Peterburi) kontsert & dokumentaalfilmi "Kõik algab kohtumisest" esitlus. Lühifilmi kangelaseks on Narva Aleksandri koguduse pastor, endine näitleja Oleg Sevastjanov / Concert of provost Pavel Krylov (St. Petersburg) & Estonian documentary movie in Russian language "Vse nachinaetsja so vstrechi" about pastor Oleg Sevastjanov. / Выступает пробст Павел Крылов (Санкт-Петербург). Премьера документального фильма "Все начинается со встречи". Kultuuriõhtu avab linnasekretär Ants Liimets. /  Концертный вечер открывает Городской управляющий Антс Лииметс (aud 200)

19.00-20.00 õhtusöök / dinner / ужин & vadja ansambli Maaväci kontsert / концерт водского ансамбля Maaväci (keldrigalerii)

Narva ingerisoomlaste koor "Iloiset ystävät" / Concert of the Finnish Choir of Narva "Iloiset ystävät" / хор нарвских  ингерманландских финнов "Iloiset ystävät“

20.00-21.00 Hõimupäevade peakontsert Ida-Virumaal (fuajee)

Tervitussõnad / welcome speech / приветственные слова: Ungari Vabariigi aukonsul / Honorary Consul of Hungary István Bán / почетный консул Венгрии Иштван Бан

Folgiansambel Magyarhang zenekar & Csenge Konkoly (Ungari) / фольклорная группа «Мадьярханг» & Ченге Конкой (Венгрияhttps://www.facebook.com/events/893126640832158/

Folgiansambel Istoki (Petroskoi) / Фольклорный ансамбль Истоки (Петрозаводск)

Ingerisoome folgiansambel Röntyskä (Rappula, Leningradi oblast) / Фольклорно-этнографический ансамбль «Рёнтюшки» ингерманландских финнов (дер. Рапполово Ленинградской области)

15. okt 2016

9:00 - 9:20 hommikukohv / утренний кофе / Morning Coffee (aud 129)

9.20-10.00 Udmurdi ja inglise keele kõrvutav grammatika / Udmurt Contrastive Linguistics (aud 100).  Eesistuja / Chair / ПредседательРоман Гайдамашко / Roman Gaidamashko 

9.20-9.40 Iiuliia Stepanova (Izhevsk): Words with a semantic component “wedding” in Udmurt and English

9.40-10.00 Liudmila Kutlybaeva, Sofia Vasileva (Ижевск): Зооморфизмы в удмуртском и английском языках / Zoomorphism in the Udmurt and English languages

10.00-11.40: Eesti ja vene keel  / Estonian and Russian / Эстонский и русский.  Eesistuja / Chair: Piret Norvik (Tallinn) / Председатель: Пирет Норвик (aud 100)

10.00-10.20 Людмила Николаева (Нарва): Декодирование инофонами жестов русской культуры: опыт экспериментального исследования

10.20-10.40 Юлия Николина (Нарва): Эстонский комитатив и русский творительный падеж

arutelu / discussion

10.50-11.10 Oksana Palikova, Janeli Nõlvand (Tartu): Eesti sõna funktsioon vene murraku keelejuhi kõnes / Функция эстонского слова в речи носителя русского говора

11.10-11.30 Valentina Tubin (Tartu): Семантика и функции союзной связи в конструкциях, выражающих таксисные отношения в русском и эстонском языках

arutelu / discussion

11.40-13.00 Soome-ugri keeleteadus, interlingvistika  / Finno-Ugric Linguistics, Interlinguistics. Eesistuja / Chair: Heinike Heinsoo (aud. 100)

11.40-12.00 Мехмед Муслимов (Санкт-Петербург): О финском диалекте Дубровки/Suokylä

12.00-12.20 Роман Гайдамашко (Санкт-Петербург): «Список русских слов с переводом...» за подписью Никиты Овчинникова: из наблюдений над пермяцкой лексикой

arutelu / discussion

12.30-12.50 Madis Linnamägi (Tartu): Eesti esperanto-liikumise ajaloost

13.00-14.00 lõuna / lunch / обед (kohvik Muna)

14.00-16.00 Viktor Fedossejevi (Veneküla / Kingissepp) soome-ugri keraamikatöötuba / Мастер-класс в традициях финно-угорской керамики (Виктор Федосеев, Венекюля - Кингисепп) (aud. 322a)

14.00-16.00  Keeleõpetamise metoodika / Language pedagogy (aud 100). Eesistuja / Chair: Jelisaveta-Kaarina Kostandi, Людмила Николаева

14.00-14.20 О. Н. Бурдакова (Нарва), Н. Н. Богданова (Москва): "Свой среди чужих, чужой среди своих": III продуктивный класс глаголов в современном русском языке  

14.20-14.40 Pille Eslon (Tallinn): Использование ресурсов эстонского учебного корпуса в прикладных целях / Eesti vahekeele korpuse ressursside kasutamine rakenduslikel eesmärkidel

arutelu / discussion

14.50-15.10 Алла Садовникова (Санкт-Петербург): Опыт суггестопедического метода преподавания финского языка в Санкт-Петербурге

15.10-15.30 Elena Bespalova (Ижевск): Мультимедийные игры для уроков удмуртского языка / Multimedia Games for Udmurt language lessons 

15.30-15.50 Jesse Lee Davey (Narva): From Japan to Hawaii to Estonia: A Practical Comparison of Group Dynamics and Strategies for Language Instructors

arutelu / discussion

Poster session / Постерныедоклады, заочноеучастие:

Hannes Korjus (Riia): Lutsi maarahvas, koolide, ümberrahvasta(u)mise ja murde küsimus Latgales XX sajandi 20. - 30ndatel aastatel

Ildikó Tamás (Budapest): The colors of polar light: Symbols in the construction of the Sámi national identity

Olga Vakhrusheva (Ижевск): Глаголы с модальным значением в финском и удмуртском языках

Anastasiia Zagrebina (Ижевск): Суффиксальный способ словообразования имён существительных в удмуртском и финском языках / Word formative suffixes of nouns in Udmurt and Finnish

Алексей Бурыкин (Санкт-Петербург): Обь, Иртыш, и Енисей: этимологии и исторические данные

Александра Родионова (Петрозаводск): О влиянии вепсского компонента на людиковское наречие карельского языка

Mart Rannut (Narva): Keel, töö ja rikkus

Szilard Toth (Narva): Vene ja kohalike soome-ugri keelte roll keelemaastikus Ižkari ja Kudõmkari näitel / Роль русского и местных финно-угорских языков в лингвистическом ландшафте на примере Ижевска и Кудымкара

Мария Дьяконова, Светлана Степанова (Петрозаводск): Туризм и этнотрадиции: современные проблемы и перспективы развития этнопоселений (на примере Республики Карелии)

Lembit Vaba (Saku): Salapärane kohanimi Ķegums

16:00 - 16:15 Konverentsi lõpetamine Завершение конференции / Finishing of the Conference (aud 100). kohvipaus / coffee break (aud 129)

18.00 õhtusöök / dinner / ужин (restoran Salvadore, hotell Inger, Puškini 28)

Konverentsi filimimine: Kalle Kivistik (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus) 

Vabatahtlikud: Tartu Ülikooli Narva Kolledži üliõpilased Maria Volodchenkova, Svetlana Akrymova, Nikita Polishchuk, Ernest Zagorski, Aleksandra Mihailova, Ksenia Smirnova.

Toimumiskoht

Kaart
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli Narva kolledž   -   Sait
Tänav:
Raekoja plats 2
Suunakood:
20307
Linn:
Narva
Maakond:
Ida-Virumaa
Riik:
Riik: ee