Valitsus kinnitas lõpuks Eesti keelenõukogu uue koosseisu (PM 16.3.2017) PDF Prindi E-posti aadress

 

Valitsus kinnitas Eesti keelenõukogu uue koosseisu, kuhu kuulub üksteist liiget keelevaldkonna olulisematest asutustest ja institutsioonidest. 

Keelenõukogu koosseisu ettepaneku tegi valitsusele haridus- ja teadusminister, lähtudes sellest, et esindatud oleks olulised keele- ja keelekasutusvaldkonnad ning nendega tegelevad asutused ja institutsioonid.

Esmaspäeval kirjutas Postimehes keelenõukogu kadumisest Emakeele Seltsi abiesimees Jüri Valge, kelle sõnul lõppesid keelenõukogu viimase koosseisu volitused juba novembris ja uut pole seni moodustatud. Seetõttu on üks lüli keelepoliitika riikliku juhtimise süsteemis tema sõnul kaduma läinud ja valitsus jäänud ilma pädevast keelepoliitilisest nõustamisest.

Eesti keelenõukogu ülesanne on nõustada valitsust keelepoliitika arendamisel ja elluviimisel. Uus koosseis kinnitati viieks aastaks, eelmise koosseisu volitused lõppesid möödunud sügisel.

Eesti keelenõukogu loodi haridus- ja teadusministeeriumi juurde 2001. aastal.

 

Keelenõukogu uude koosseisu kuuluvad:

Tõnu Tender – Eesti Keele Instituut

Helle Metslang  Emakeele Selts

Birute Klaas-Lang ja Martin Ehala  Tartu Ülikool

Anna Verschik  Tallinna Ülikool

Kadri Sõrmus  Haridus- ja Teadusministeerium

Artjom Tepljuk  Kultuuriministeerium

Ilmar Tomusk  Keeleinspektsioon

 

Hariduse, eesti keele kui emakeele ja eesti keele kui teise keele ning võõrkeelte problemaatika tundjatena on keelenõukogusse kutsutud:

Dmitri Burnašev  Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie inimesed

Leili Sägi ja Aime Klandorf  keeleõpetajate kutseliitude esindajad

 

Postimees 16.3.2017