FU hõimuklubi kolmapäeval, 8. veebr kell 17: Soome-ugri rahvad maailma põlisrahvaste liikumises PDF Prindi E-posti aadress
esmaspäev, 06 veebruar 2017 17:12

Kolmapäeval 08. veebruaril kell 17.00
Eesti Keele Instituudi suures saalis (Roosikrantsi 6)

 HÕIMUKLUBI
Soome-ugri rahvad maailma põlisrahvaste liikumises

Eestit aastail 2014–2016 ÜRO põlisrahvaste püsifoorumil esindanud Oliver Loode räägib, kuidas soome-ugri rahvad rahvusvahelisel areenil silma paistavad.

Rahvusvahelises põlisrahvaste liikumises on soome-ugri põlisrahvaste seast kõige nähtavamad saamid, kes tähistavad täna rahvuspüha, mis sel aastal on eriti pidulik. Täpselt sada aastat tagasi 06.02.2017 peeti Norras, Trondheimis esimene saamide koosolek, mis pani aluse Norra, Rootsi, Soome ja Venemaa saamide koostööle.

2017 on oluline aasta maailma põlisrahvaste õiguste kaitsmise seisukohast, kuna möödub 10 aastat ÜRO põlisrahvaste õiguste deklaratsiooni vastuvõtmisest. See on aeg vahekokkuvõtete tegemiseks ja hea võimalus Eestil oma põlisrahvaste suunaline poliitika üle vaadata. Seekordses hõimuklubis ongi sobilik arutleda, kas Eestis on põlisrahvaid ÜRO tähenduses ja kes need on või siis võiksid olla.

Järgmised hõimuklubid:
22.02 Tartu ülikooli etnoloogiaprofessor Art Leete ja ERMi teadur Svetlana Karm tutvustavad soome-ugri kultuuride püsinäitust “Uurali kaja”
08.03 Helsingi ülikooli fennougrist Riho Grünthal räägib 19. sajandi soome-ugri keeleuurijatest-rännumeestest

Kõik huvilised on oodatud! Üritusest osavõtt on prii.

Korraldajad:
MTÜ Fenno-Ugria Asutus www.fennougria.ee
Eesti Keele Instituut www.eki.ee

Toetavad:
Tallinna Kultuuriväärtuste Amet
Eesti Kultuurkapital
HTM hõimurahvaste programm